مبدل تاریخ هجری شمسی برای ویندوز و آفیس 2010

همه کاربران برای استفاده از توابع تاریخ در اکسل دچار مشکل هستند . چون تاریخ ما هجری شمسی بوده و این تاریخ در مجموعه آفیس پشتیبانی نمی شود.برای استفاده از تقویم هجری شمسی در آفیس  ( از جمله اکسل ) باید برنامه جانبی را تهیه و نصب نمائید .

برنامه 1 :

شرکت ادسافت ( Edsoft ) برنامه خوبی برای این منظور طراحی و عرضه کرده که البته رایگان نیست .برنامه جلالی مالتی پک را باید خریداری نمائید . اطلاعات تکمیلی را می توانید از سایت http://www.edsoft.ir به دست  آورید .

برنامه 2 :

شرکت گستره نگار برنامه پرنیان 6 را عرضه کرده که فارسی ساز تقویم برای ویندوز و مجموعه آفیس در آن رایگان است . در برنامه های کاربردی مثل Excel  و Outlook می توانید از تقویم هجری شمسی استفاده کنید . توسط این برنامه می توانید از توابع تاریخ اکسل بدون نیاز به فرمولهای پیچیده و تو در تو استفاده کنید . راهنمائی های کامل و مبسوط در برنامه گنجانده شده است . این برنامه برای ویندورهای 32 و 64 بیت به طور جداگانه موجود است .برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت گستره نگار به آدرس http://www.gnco.ir/ مراجعه نمائید .صفحه دانلود برنامه : http://www.gnco.ir/Resources/Pages/DownloadParnian6.aspx

برنامه 3 :

استفاده از کدهای VBA طراحی شده توسط تیم فرساران است که همه آن را با عنوان Persian Function می شناسند و در سایت این تیم قابل دسترسی است .برای دریافت فایل و راهنمای مربوطه به آدرس http://www.farsaran.ir/Excel مراجعه نمائید .

 

در پابان امیدواریم شرکت مایکروسافت تقویم هجری شمسی را نیز در محصولات خود بگنجاند ، همانطور که پوسته فارسی را برای ویندوز و برخی از برنامه های آفیس عرضه کرده است .

/ 1 نظر / 154 بازدید
ali

خیلی عالی است ممنون کلی مطلب جدید دیدم برات ارزوی موفقیت می کنم