توابع محاسبه ساعت در اکسل

برخی کاربران در استفاده از توابع زمان اکسل با مشکل مواجه هستند . سخت تر از همه وارد کردن مقادیر با فرمت ساعت در سلول است که اگر با حجم زیاد هم باشد بسیار آزار دهنده است .

به همین خاطر سه تابع تهیه شده تا کاربران راحت تر از محاسبات زمان در اکسل استفاده کنند . کافی است تا FormatCell سلولها را به فرمت "00.00" تغییر دهید . ( دو رقم اعشار و دو رقم عدد صحیح ) .

 در این توابع قسمت اعشار ارقام به عنوان دقیقه و قسمت صحیح اعداد به عنوان ساعت مفروض است .

تابع Time_To_Second :

برای تبدیل ساعت و دقیقه به دقیقه به کار می رود .

تابع Time_Dif :

برای محاسبه اختلاف بین دو ساعت به کار می رود. این تابع از چهار آرگومان تشکیل شده است. آرگومانها عبارتند از : تاریخ1،ساعت1،تاریخ2،ساعت2 . ( اختلاف بین روزها هم به ساعت و دقیقه قابل محاسبه است)

تابع Sum_Time :

برای به دست آوردن حاصل جمع مقادیر ساعت در یک محدوده به کار می رود .

 

دانلود فایل حاوی توابع :

Download From PersianGig

/ 3 نظر / 690 بازدید
عبدالخالق جوي

با عرض سلام و خسته نباشيد و تشكر از شما بابت زحمات بي دريغتون من از اين سه توابع براي محاسبه ورودوخروج كاركنان استفاده كردم اما براي يكسري محاسبات ديگر نياز به ضرب و تقسيم ساعت دارم كه با تبديل ساعت به دقيقه و اعمال ضرب يا تقسيم نتوانستم جواب حاصله كه بدقيقه مي باشد دوباره به ساعت تبديل كنم ممنون ميشم راه حلي پيش رو بگذاريد. يا اينكه تابعي مانندTime_To_Second اما با عملكرد معكوس بسازيد. باتشكر منتظر پاسخ شما هستم

جواد

سلام وتشکر از زحمات شما ازاینکه وقت خودتون رو دراختیار ما میذارین متشکرم فایلی که درست کردید جالب وبسیار کاربردی ولی همانطور که دوست دیگری فرمودند متاسفانه درزمانی که در ریال ضرب میشه جواب بدست اومده درست نیست اگه امکان داره به جهت بهره وری فایل این مورد رو هم اصلاح بفرمایید

حسن

سلام ، با تشکر از زحماتتون خیلی استفاده کردم ولی یه مشکلی دارم اینکه سعی میکنم این فرمولا رو برای یه شیت در حد یکماه اعمال کنم ولی درست عمل نمیکنه، دقیقا همین فرمولا رو استفاده میکنم. لطفا راهنمایی کنید. در ضمن فایل هم دانلود کردم و طبق اون انجام دادم.